E-Bülten SAYI-116

 
ELDER Kampüs
Elektrik Dağıtım Sektörünün Uzaktan Eğitim Portalı
 
 
 
 

E-Bülten
Sayı: 116 - Nisan 2017

 
ELDER, Rekabet Hukuku, Çağrı Merkezi ve Siber Güvenlik
Eğitimleri verecek
 
Elektrik dağıtım sektöründe nitelikli iş gücünün artması hedefiyle yerinde ve uzaktan eğitim sunan ELDER- Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği, önümüzdeki günlerde rekabet hukuku, çağrı merkezi ve enerji sistemleri için siber güvenlik alanlarında kapsamlı eğitimler verecek.
 
Haberin Devamı
 
Enerji devleri ICSG İstanbul 2017’de buluştu
 
İtalya'nın ülke partnerliğinde düzenlenen 5’inci Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı- ICSG İstanbul 2017, tüm dünyadan enerji sektörünün önde gelen isimlerini İstanbul’da buluşturdu.
Detaylar haberimizde...
 
Haberin Devamı
 
 
 
Çoruh EDAŞ ekiplerinin fırtına mücadelesi
 
Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) ekipleri dağıtım sorumluluğunda yer alan illerde etkili olan fırtına nedeniyle oluşan arızaları gidermeye çalışıyor.

 
 
Haberin Devamı
 
 
Enerji sektöründe ezber bozan üç gelişme
 
Önümüzdeki senelerde enerji sektöründe ezber bozan 3 yeni gelişme; yeni enerji kaynaklarının yaygınlaşması, elektrikli araçların daha rekabetçi bir yapıya sahip olarak kullanımının artması ve yeni küçük işletmelerin ortaya çıkması olarak sıralandı.
 
Haberin Devamı
 
 
 
 
Akıllı sayaçlar tasarruf sağlıyor
İspanyol elektrik dağıtım şirketi Iberdrola, akıllı sayaç uygulamaları ve bu alanda standart geliştiren Belçikalı Prime Allince’la gerçekleştirdiği proje ile 6.4 milyon Avro kar sağladı.

Akıllı sayaçlar tüketiciye maliyet ve yönetim kolaylığı sağlıyor. Elektriğin üretiminden tüketimine kadar olan süreçte sağladığı avantajlar arasında trafo ve şebekelerin anlık takibi de geliyor. İspanyol elektrik dağıtım şirketi Iberdrola, merkezi Belçika’da bulunan ve akıllı sayaçların standardizasyonu üzerinde çalışmalar yürüten Prime Alliance ile gerçekleştirdiği pilot proje sonucunda 6.4 milyon Avro kar sağladı.
 
Makalenin Devamı İçin Tıklayınız
 
 
• Yeni bir rapora göre, İngiltere’de bir caddede 6 tane EV’yi şarj etmek bile elektrik kesintisine sebep olabilir. “20.yy enerji sistemi içindeki 21.yy teknolojileri felaket için tam bir reçete”
Gündemin Devamı
 
 
Referandumda enerji arz güvenliği gün boyu takip edildi
Milli Enerji Hamlesi başladı
ELDER Yönetim Kurulu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti
YEDAŞ bu yıl da En İyi İş Yeri Ödülü'nün sahibi oldu
Akıllı sayaçlarda standardizasyon şart
 
 
 
 

Kaynak: IEA/ Key electricity trends 2016
 
 
23. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Kongresi
03-05 Mayıs 2017
 

Enerji Sistemleri İçin Siber Güvenlik Eğitimi
11-12 Mayıs 2017 /Meyra Palace Hotel, Ankara

Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi
18-19 Mayıs 2017