E-Bülten SAYI-148

 
ELDER Kampüs
Elektrik Dağıtım Sektörünün Uzaktan Eğitim Portalı
 
 
 
 

E-Bülten
Sayı: 148 - Aralık 2017

 
Enerjide Ar-Ge Başarıları Ödüllendirildi
 
EPDK koordinatörlüğünde, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) iş birliğiyle bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’, 19 Aralık Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. Üniversite ve teknokentleri, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturan etkinlikte bu sene bir ilk olarak Ar-Ge Başarı Ödülleri de sahiplerini buldu.
Detaylar haberimizde...
 
Haberin Devamı
 
 
Güler Sabancı, MD9 electriCITY'yi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti
 
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Temsa'nın, artık teknoloji odaklı bir otomotiv şirketinden çok, otomotiv üretimi yapan bir teknoloji şirketi konumuna gelmiş olmasından gurur duyduklarını belirtti.
 
Haberin Devamı
 
 
 
Amerika’daki Elektrik Abone Sayısı 150 Milyonu Aştı
 
 
Akıllı sayaçların kurulumları, 7 Aralık 2017 tarihli Enerji Bilgi Yönetim İdaresi raporuna göre 2010'dan bu yana iki katından fazla artış gösterdi.
 
 
Haberin Devamı
 
 
Akıllı Şebeke Ar-Ge Potansiyelinin Şekillendirilmesi
 
Potansiyel araştırma ve geliştirme konuları arttıkça, bağımsız konuların birbiriyle ve daha önce tanımlanan Ar-Ge konuları ile arasındaki çapraz ilişkileri de birlikte katlanarak büyüdü.
 
Haberin Devamı
 
 
 
 
7 Aralık’ta yayınlanan Enerji Bilgi Yönetim İdaresi verilerine göre, tüm ABD elektrik müşteri hesaplarının neredeyse yarısı akıllı sayaçlara sahip. 2016 yılı sonuna kadar, ABD elektrik hizmetleri, Birleşik Devletler'deki 150 milyon elektrik müşterisinin %47'sini kapsayan yaklaşık 71 milyon gelişmiş ölçme altyapısı (AMI) akıllı sayacı kurdu.
 
Makalenin Devamı İçin Tıklayınız
 
 
• Almanya’da ilk havai elektrik hatları olan elektrikli otobanında inşaat başladı. 5km havai hat inşaatı galiba. AB enerji bakanları da Yenilenebilir enerji direktifi, Enerji birliği düzenlemesi ve elektrik piyasa tasarım direktifinde ortak pozisyonda anlaştılar.
Gündemin Devamı
 
 
Akıllı Şarj Sistemleri
“Blockchain” Teknolojsi ve Enerjide Uygulamaları
Elektrik Sektörünün Geleceğini Gençler Belirleyecek
Karanlık Sokak Kalmayacak
 
 
ELDER II. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi
15-17 Şubat 2018 / Antalya

19. Electric Power Konferansı ve Fuarı
19-22 Mart 2018 / ABD
 
IoT EurAsia 2018
12 Nisan 2018 / İstanbul

ICSG İstanbul 2018
25–26 Nisan 2018 / İstanbul Kongre Merkezi