Zorlu Enerji, Osmangazi Elektrik'i devraldı

 

Zorlu Enerji'den Osmangazi Elektrik açıklaması

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'nin paylarının tamamını devraldı.

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, Zorlu Enerji Grubu'nun çeyrek asırlık tecrübesini elektrik ticaretine taşımaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Şirketin kalite ve yenilikçi uygulamalarını elektrik dağıtım ve satış hizmetlerine de taşıyacaklarını kaydeden Ak, Zorlu Enerji'nin deneyim ve uzmanlığını Osmangazi Elektrik ile buluşturmaktan çok memnun olduklarını vurguladı. Ak, "Bugüne kadar hizmet kalitesi, sürdürülebilirlik anlayışı ve uygulamadaki tecrübesiyle fark yaratan Zorlu Grubu, üstlendiği tüm sorumluluklarda ve altına imza attığı tüm yatırımlarda olduğu gibi en iyisini sunma azmini elektrik dağıtım ve satış hizmetlerinde de ortaya koyacak. Enerji alanındaki faaliyetlerimizi elektrik üretimi, satışı ve ticaretindeki yenilikçi hizmetlerimizle zenginleştirmeye devam edeceğiz." dedi.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ise, elektrik dağıtımı ve ticareti ile doğalgaz dağıtımı ve ticareti dahil olmak üzere verimli ve sürdürülebilir olan alanlara yatırım yapmaya gelecek yıllarda da devam edeceklerini kaydetti.

Kaynak: AA